dr inż. Robert Perliński

Strona uczelniana

O mnie


Rozprawę doktorską pt. "Metody rozwiązywania wybranych gier kombinatorycznych z wykorzystaniem idei plansz częściowych" obroniłem 17 października 2013 roku na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki P.Cz. Moje badania naukowe dotyczą szukania nowych metod rozwiązywania gier kombinatorycznych czyli dwuosobowych gier o sumie zerowej z pełną informacją. Przykładami takich gier są szachy, warcaby, Go, hex, ... ale już nie brydż (zawiera elementy losowe). Jest to jedna z dziedzin sztucznej inteligencji, powiązana z teorią grafów, kombinatoryką i teorią gier. Jest trochę algorytmiki i struktur danych ponieważ projektuje się i buduje systemy, które będą podejmować decyzję bazując na posiadanej wiedzy i dostarczonych algorytmach (przeszukiwanie drzew, heurystyki, sieci neuronowe, ...).

Lubię chodzić po górach, jeździć na rowerze, na nartach. Kiedyś trochę się wspinałem i chodziłem po jaskiniach Jury Karakowsko-Częstochowskiej. Lubię wszystko co jest związane z wysiłekiem fizycznym, bo to bardzo dobra alternatywa dla wysiłku umysłowego. Dobrze dbać zarówno o umysł jak i o ciało.

Jestem osobą wierzącą i praktykującą. Chciałbym, żeby Bóg był najważniejszy w moim życiu. Nie zawsze to się jednak udaje. Jestem członkiem Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre, a wcześniej 7 lat byłem członkiem Duszpasterstwa Akademickiego Emaus. Cieszę się, że mam osobistą i żywą relację z Bogiem, nie da się tego z niczym porównać.